- W poniedziałek ostatnie Roraty na Mszy św. o godz. 18.00. Pani katechetce Marzenie Łobejko dziękujemy za przygotowanie tegorocznej tematyki rorat. Jutro także dzień przygotowywania dekoracji Bożonarodzeniowej. Już teraz bardzo dziękujemy młodzieży z LSO i RSM-u za ten trud, ale zapraszamy do pomocy wszystkich chętnych. Dekorację kwiatową przygotowuje P. Beata Szczepaniuk, której bardzo dziękujemy.
- W poniedziałek od godz. 9.00, odwiedziny chorych w Pliszczynie i w Łysakowie. W środę, w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 8.00 Nowenna do Dzieciątka Jezus, a po niej ostatnia Msza św. adwentowa.
- Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia są o godz. 22.00 (I Pasterka) i 24.00 (II Pasterka), a w dzień o godz. 8.30, 11.00, 12.30 i o godz. 17.00.
- Ks. Radek, przełożony klasztoru, wraz ze wspólnotą Księży Sercanów, zaprasza wszystkich w noc Bożego Narodzenia, po pierwszej Pasterce, do klasztornego ogrodu na zimową herbatę i pierniki. Chcemy przy ognisku i kolędach stworzyć okazję do podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń. Wasi duszpasterze również bardzo Was zapraszają i proszą, abyście byli obecni. Parafian i gości, którzy będą na Pasterce o północy, prosimy, aby przybyli już wcześniej i uczestniczyli w opłatku parafialnym.
- W drugi dzień Świąt wspominamy męczeństwo św. Szczepana. Msze święte tylko w godzinach dopołudniowych, a więc: 8.30, 11.00 i 12.30. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w to święto. Zachęca do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
- W niedzielę Świętej Rodziny, t.j. 28 grudnia, pierwsza wizyta duszpasterska w kilku domach w Kol. Pliszczyn. Plan całej kolędy jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Parafii.
- Zachęcam Was do nabywania Kalendarza parafialnego, który może być także podarunkiem świątecznym czy noworocznym dla swych krewnych i przyjaciół. Do nabycia jest także kalendarz OSP.
- Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy modlitwą Ojcze Nasz i odczytaniem opisu narodzenia Pana Jezusa z Ewangelii Św. Łukasza, następnie składamy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Jest to wyjątkowa chwila na podziękowanie sobie za wszystko i pojednanie. Życzę Wam bardzo spokojnej i radosnej Wigilii.
- Dziękuję za przyniesione dary żywnościowe dla potrzebujących, a także dziękujemy za przygotowanie kościoła. Na przyszłą sobotę prosimy: Jolantę i Marka Duńka, Anetę i Rafała Duńka, Katarzynę Kowal, Agnieszkę Bartoszek, Agnieszkę i Rafała Bieńkowskich.




