Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i bezpośrednio przygotowujemy się do obchodów Świętego Triduum Paschalnego.
Zaraz po Mszy św. o godz. 11.00 chór wykona repertuar pieśni wielkopostnych ubogacając modlitwę i Liturgię W. Tygodnia. Zachęcam do pozostania w kościele.
O godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami Pliszczyna i Łysakowa. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Początek przed kościołem.
Dziękuję za wszelkie dary dla ubogich i potrzebujących oraz za kwiaty do Bożego Grobu (1030 zł). Za baranki wielkanocne ofiarowaliście dla Caritas Archidiecezji 1800 zł.
Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się charytatywny kiermasz ciast na rzecz dalszego leczenia Ignasia. Należałoby wymieniać bardzo wiele osób. Bóg zapłać za czynione dobro.
Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu dekoracji (we wtorek i w środę po wieczornej Mszy św.). Proszę o pomoc młodzież, LSO i RSM, studentów, a także wszystkich chętnych.
Wielki Czwartek – rano o godz. 8.00 Ciemna Jutrznia, a o godz. 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w „ciemnicy” potrwa do godz. 22.00 (od godz. 21.00 Godzina Święta).
Wielki Piątek – w skupieniu i głębokiej zadumie przeżywamy tajemnicę naszego odkupienia dokonanego przez cierpienie i śmierć na krzyżu Syna Bożego. Można nawiedzać kościół i osobiście czy rodzinnie adorować Pana Jezusa w Ciemnicy. Poszczególne grupy parafialne mogą zorganizować sobie czuwanie modlitewne o dowolnej porze. O godz. 8.00 Ciemna Jutrznia, od godz. 9.00 odwiedziny chorych. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa i początek ceremonii wielkopiątkowych. Adoracja Pana Jezusa w grobie potrwa do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązkowy jest post ścisły (ilościowy i jakościowy). Ofiary podczas Adoracji Krzyża i podczas adoracji Pana Jezusa w grobie są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
Wielka Sobota – to dzień skupienia, modlitwy i oczekiwania na zwycięstwo Pana. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00 do godz. 12.30. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych tylko w kościele o godz.: 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Przepisy liturgiczne podkreślają osobistą czy rodzinną modlitwę przed Najśw. Sakramentem wystawionym w grobie Pańskim. Dziękuję Strażakom za gotowość do czuwania przy Grobie Pańskim.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.30. Przynosimy świece (proszę je zabezpieczyć przed kapaniem wosku). Przebieg tej najważniejszej liturgii Triduum: Liturgia światła (początek przed kościołem), Orędzie paschalne, Liturgia Słowa, poświęcenie wodzy chrzcielnej, Liturgia eucharystyczna.
Poranna Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.30. Rozpoczęcie adoracją i procesją rezurekcyjną, która jest kontynuacją Wigilii paschalnej i do niej nawiązuje. Proszę o przygotowanie feretronów i figurek do procesji.
Intencje Różańca Św. na kwiecień (tablica ogłoszeń).
Zapowiedzi przedślubne: Piotr Ponikiewski, nasz parafianin i Marika Kukier z par. św. Andrzeja Boboli, zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Zapowiedź druga.
W sobotę 15 kwietnia na terenie naszej parafii już po raz czwarty odbędzie się Rajd „Strzały”. Początek Mszą św. w kościele. Już dzisiaj zapraszam w imieniu własnym i organizatorów. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.
Dziękuję za przygotowanie kościoła. W Wielką Sobotę sprzątanie kościoła od godz. 13.00. O pomoc proszeni są: Renata Szewczyk, Urszula i Stanisław Tarnowscy, Małgorzata i Antoni Tarnowscy, Danuta i Zbigniew Flis, Michał Flis, Paulina i Grzegorz Cejner, Ewa i Marian Wysok, Sylwia i Arkadiusz Miedziocha.
Ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz