Ogłoszenia Parafialne – V N.W. Postu 21 marca 2021 r.

Rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Grzegorz. Dziękuję mu za podjęty trud i życzę obfitości Bożych łask. Wszystkim Parafianom życzę otwartości na działanie Ducha Świętego. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 16.30. Okazja do sakramentu pokuty i pojednania będzie w każdy dzień rekolekcji przed każdą Mszą św. We wtorek wspomogą nas inni kapłani. Msze święte z naukami o godz.: 8.30, 17 i 19.00. Dzieci przychodzą ze swymi Rodzicami. Zachęcam bardzo gorąco młodzież do udziału w rekolekcjach.

Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Mszy św. o godz. 18.00 zostanie poświęcony obraz św. Joanny Beretty Molla. Zachęcam do udziału w codziennej adoracji przed Mszą św. i modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego.

Kolejne grupy i osoby (zgodnie z planem) proszę o przygotowanie Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek.

Caritas Archidiecezji przekazało nam „baranki wielkanocne”. Zachęcam do ich nabywania. Jeszcze do Niedzieli Palmowej można przynosić dary żywnościowe. Niech Pan miłosierny wynagrodzi Wam akt dobroczynności i chrześcijańskiej miłości.

W Niedzielę Palmową, na każdej Mszy św., poświęcenie palm. Msza św. z „procesją palmową” o godz.11.00. W procesji biorą udział tylko kapłani i LSO. Wiernych prosimy o zajmowanie miejsc w kościele czy też w jego obrębie.

Starajmy się zawsze przychodzić w maseczkach, dezynfekować ręce, zachować bezpieczną odległość od osób z poza rodziny. Nie rozmawiajmy ze sobą w kościele. Pomimo trwania pandemii i kolejnych obostrzeń starajmy się uczestniczyć we Mszy św. i w Nabożeństwach. Przypomnę, że nie ma dyspensy od Bożych Przykazań. Osoby chore i prawdziwie bojące się nabożnie modlą się w domu uczestnicząc we Mszy św. poprzez media.

Zapowiedzi przedślubne: Michał Kozak, par. p.w. Jezusa Miłosiernego w Turce-Borek i Aleksandra Bondos z Łysakowa. Zapowiedź pierwsza.

Bartłomiej Kowalczyk, par. p.w. św. Anny z Lubartowa i Żaneta Żeleźnik z Baszek. Zapowiedź pierwsza.

Dziękuję za posprzątanie kościoła. A na sobotę 27 marca prosimy już rodziny z Baszek (rejon przy Boduszynie): Paulinę i Adama Aniszewskich, Daniela i Annę Gajos, Marzenę i Wiesława Gajos, Ewelinę i Łukasza Nowak, Annę i Tomasza Maciąg, Magdalenę i Piotra Kozłowskich, Małgorzatę i Janusza Maziarz, Agnieszkę i Konrada Chmielewskich, Hannę i Konrada Skoczylas, Agatę i Bartłomieja Mazur, Mariusza Domownika.

Wczoraj pożegnaliśmy sp. Marka Burnita z Łagiewnik. Wieczny odpoczynek! …

Niech Pan Bóg Wam błogosławi na czas rekolekcji i na cały nowy tydzień.