Ogłoszenia Parafialne – NIEDZIELA PALMOWA 28 marca 2021 r.

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i bezpośrednio przygotowujemy się do obchodów Świętego Triduum Paschalnego.

Dziękuję Wam Drodzy Parafinie za ofiarowane dary żywnościowe. Bardzo proszę, aby jutro po wieczornej Mszy św. grupa charytatywne pomogła przygotować paczki. Bardzo proszę o pomoc także nowe osoby.

Dziękuję panu Piotrowi Szewczykowi i Marcinowi Urbanowi za przygotowanie i oznakowanie stacji Drogi Krzyżowej przez Łysaków i Pliszczyn. Zachęcam do rodzinnej i indywidualnej modlitwy.

Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od godz. 8.30 rano i wieczorem od 17.00 okazja do sakramentu pokuty i pojednania. W te dni będzie także Msza św. poranna o godz. 9.00.

We wtorek przygotowanie dekoracji i Bożego grobu. Bardzo proszę o pomoc młodzież, byłych lektorów oraz wszystkich chętnych. Będzie potrzebna pomoc w rozstawieniu kwiatów i dekoracji.

Bardzo zapraszam do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego.  Święta Paschalne to najważniejsze Święta dla nas chrześcijan. Szczegółowy przebieg Triddum jest także wywieszony w gablocie.Pragnę jednak podkreślić:

Wielki Czwartek – rano o godz. 8.00 Ciemna Jutrznia, a o godz. 18.00  uroczysta Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu dziękujemy Bogu szczególnie  za sakrament kapłaństwa i Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa do „ciemnicy” do godz. 22.00 (osobista i rodzinna).

Wielki Piątek – w skupieniu i głębokiej zadumie przeżywamy tajemnicę naszego odkupienia dokonanego przez cierpienie i śmierć na krzyżu Syna Bożego. O godz. 8.00 Ciemna Jutrznia, od godz. 9.00 odwiedziny chorych. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa.  Ceremonie wielkopiątkowe od godz. 18.00 Adoracja Pana Jezusa w grobie potrwa do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązkowy jest post ścisły (ilościowy i jakościowy). Ofiary podczas Adoracji Krzyża są także przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota – to dzień skupienia, modlitwy i oczekiwania na zwycięstwo Pana. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00 do godz. 12.30.  Poświęcenie pokarmów wielkanocnych tylko w kościele o godz.: 9, 10, 11 i 12. Gromadzimy się także w obrębie kościoła. Adoracja w ciszy (osobista i rodzinna). W tym roku nie będzie także honorowej straży przy grobie naszych strażaków.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.30. Gromadzimy się w kościele i przed nim. Przynosimy świece (proszę je zabezpieczyć przed kapaniem wosku). Przebieg tej najważniejszej liturgii Triduum: Liturgia światła, Orędzie paschalne, Liturgia Słowa, poświęcenie wodzy chrzcielnej, Liturgia eucharystyczna.

Poranna Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.30. Rozpoczęcie procesją, która bezpośrednio nawiązuje do liturgii Wigilii paschalnej. Proszę o przygotowanie feretronów i figurek do procesji.

Zapowiedzi przedślubne:

• Michał Kozak, par. p.w. Jezusa Miłosiernego w Turce-Borek i Aleksandra Bondos z Łysakowa. Zapowiedź druga.
  • Bartłomiej Kowalczyk, par. p.w. św. Anny z Lubartowa i Żaneta Żeleźnik z Baszek. Zapowiedź druga.
  • Łukasz Szalast i Anna Małgorzata Chomiarczuk, nasi parafianie z Kol. Pliszczyn. Zapowiedź pierwsza.

Dziękuję za posprzątanie kościoła. A na sobotę (na godz. 12.30) prosimy kolejnych mieszkańców z Baszek: Dagmarę i Marcina Zięcina, Sławomira i Renatę Niewiadomskich, Ewelinę i Pawła Krasuckich, Monikę i Mirosława Kucharskich,  Zofię Szejgiec, Piotra i Witolda Wach,  Ewę i Leszka Kozak, Janusza i Agnieszkę Żmuda, Pawła i Magdalenę Ziemichód.

W środę pożegnaliśmy śp. Stanisława Głowackiego z Pliszczyna – Zagród. Wieczny odpoczynek! …

Niech Pan Bóg Wam błogosławi na ten święty czas Wielkiego Tygodnia.