Ogłoszenia Parafialne – 8 października 2023

Ofiary za kremówki są przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży w Archidiecezji. Dzisiejsza taca będzie przekazana na Misje. Po  Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnych i rodzicami.

Obchody liturgiczne tego tygodnia: w piątek przypada wspomn. Bł. Honorata Koźmi-ńskiego, w sobotę wspomn. Św. Małgorzaty Marii Alacoque. O godz. 11.00 Msza św. ze wspomn. św. Małgorzaty. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa.

Zachęcam do modlitwy Różańcowej: w dni tygodnia o godz. 17.30. Jeszcze raz bardzo proszę, aby umożliwiać udział w Różańcu dzieciom i młodzieży.

W tym tygodniu Różaniec prowadzą:  w poniedziałek dzieci z klasy VI i VII, we wtorek Róża Bł. Bpa Gorala i św. Jana Pawła II,  w środę dzieci  pierwszokomunijne, w czwartek dzieci z klasy IV i V, w sobotę LSO i młodzież z RSM-u.

W piątek przypada ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Różaniec połączony z procesją po Mszy św. wieczornej. Zachęcam do przyniesienia świec.

Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się 20 października po wieczornej Mszy św.

Zachęcam do zamawiania Mszy św. na przyszły rok, zwłaszcza jeśli ktoś przewiduje ważne rocznice lub jubileusze.

Wyjazd na czuwanie nocne do Krakowa w sobotę 21 października. Bardzo zapraszam młodzież do uczestnictwa. Dalsze informacje i zapisy u ks. Szymona.

Można zabrać karteczki na wypominki listopadowe. W wypominkach listopadowych możemy zwykle podaje się więcej osób z rodziny i znajomych. W wypominkach rocznych, które składamy do końca listopada, podajemy osoby najbliższe oraz te, które zmarły w ostatnich latach. Wypominki roczne nie mogą być zbytnio rozbudowane i zastępować jakby listopadowej modlitwy za zmarłych. Można także wskazać na Mszę św. przed którą mają być odczytywane.

Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą sobotę prosimy następujące osoby z ulic Lublina (za obwodnicą): Małgorzatę i Pawła Brzozowskich, Iwonę i Krzysztofa Daniel, Agnieszkę i Marcina Zajutrek, Annę i Marcina Rycek, Lucynę i Janusza Oleszczuk. Nie trzeba zakupywać kwiatów.

Pogrzeb śp. Kazimiery Szewczyk z Kol. Pliszczyn będzie jutro o godz. 14.00.

Niech Pan Bóg Wam błogosławi!                                                                              ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz