Ogłoszenia Parafialne – 5 września 2021

Od dziś jest dodatkowa Msza św. w niedziele o godz. 12.30. Ofiary do puszki są przeznaczone na programy wychowawcze i edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Intencje modlitewne Różańca św. we wrześniu (przypomnienie – z oddzielnej kartki).

W najbliższą środę obchodzimy Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny, tradycyjnie jest to święto „Matki Boskiej Siewnej”. Na wieczornej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony i urodzaje. Poświęcenie wieńców przed kościołem, a następnie uroczyste wejście do kościoła. W związku z przygotowaniami do parafialnych dożynek dekorację z płodów ziemi dopełnimy dopiero w sobotę po wieczornej Mszy św., gdyż w sobotę jest sakrament małżeństwa. Proszę o przywiezienie owoców i płodów ziemi zaraz po wieczornej Mszy św. Parafian z Sikorówki prosimy o przygotowanie kościoła od godz. 9.00. Prosimy o obecność: Bożenę i Andrzeja Haba, Państwa Kowalskich, Dagmarę i Artura Kropiewicz, Bożenę Grynkiewicz, Beatę i Mieczysława Gita, Marię i Tomasza Drozd, Renatę i Dariusza Wadowskich.

Bardzo prosimy także o pomoc inne osoby, aby dokładniej przygotować kościół, zaplecze oraz pomóc w porządkach wokół kościoła. Do pomocy zachęcam rodziny, które z różnych przyczyn wcześniej nie pełniły swych dyżurów. Dekoracja kwiatowa będzie zapewniona przez nowożeńców. Osoby, które w tygodniu dysponują odrobiną wolnego czasu proszę o pomoc w plewieniu kwiatów przy kościele.

Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej Komunii św. będzie miało miejsce 19 września na Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. omówienie spraw organizacyjnych. Pragnę już dziś zapowiedzieć, iż w sobotę 18 września, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla Zelatorów Róż Różańcowych. Końcem września odbędzie się spotkanie Rady parafialnej (dokładny dzień będzie jeszcze podany). Spotkanie Zespołu Synodalnego w październiku.

Ks. Jakub w najbliższym czasie poda datę spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz dzień spotkań dla ministrantów i lektorów.

Intencje Mszy Św.

Życzę Wam obfitych łask Bożych na cały tydzień.