Ogłoszenia Parafialne – 29 października 2023 r.

Jutro dzieci, które w miarę często uczestniczyły w Nabożeństwie Różańcowym i złożyły już plansze różańcowe otrzymają upominki.

We wtorek odwiedziny chorych w Boduszynie, Baszkach, Łagiewnikach, Kolonii Pliszczyn i w Pliszczynie Zagrody.

Uroczystość Wszystkich Świętych, którą przeżywamy w środę, uświadamia nam wszystkim powołanie do świętości. Msze św. w kościele o godz. 8.30, a na cmentarzu o godz. 12.00. Po niej wypominki i modlitwa za zmarłych polecanych przy pięciu stacjach. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na utrzymanie cmentarza.

W Dzień Zaduszny w czwartek Msze św. w kościele o godz. 9.00, 12.00 i 18.00.  Jest to pierwszy czwartek miesiąca więc od godz. 17.00 Godzina Święta i wypominki. W tym dniu szczególnie pamiętamy o Zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Po Mszy św. jeszcze krótkie spotkanie dla SWŚ.

W pierwszy piątek od godz. 17.15 okazja do spowiedzi św. Dla dzieci z klasy IV Msza św. o godz. 19.00, wcześniej spowiedź św.

W pierwszą sobotę Msza św. i Nabożeństwo ku czci N. Serca Maryi o 8.00 rano. Po wieczornej Mszy św. nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W Oktawie Wszystkich Świętych starajmy się nawiedzać cmentarz i pomodlić za zmarłych w celu otrzymania odpustu zupełnego, który ofiarujemy za zmarłych. Wystarczy także nawiedzić kościół i pomodlić się za dusze w czyśćcu.

W każdy dzień listopada, podczas wieczornej adoracji, będziemy modlić się za zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach: w poniedziałki i czwartki (oraz w Niedzielę 05.11 o godz. 16.30) wypominki ofiarowane przez Parafian z Pliszczyna i Łysakowa, we wtorki i piątki wypominki ofiarowane przez Parafian: z Kolonii Pliszczyn, Boduszyna i ulic Lublina (oraz w Niedzielę 12.11 o godz. 16.30), w środy i soboty (oraz w Niedzielę 19.11 o godz. 16.30)  wypominki ofiarowane przez Parafian: z Baszek, z Łagiewnik i Kol. Łagiewniki.

W przyszłą Niedzielę Msza św. o godz. 11.00 z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Śpiew liturgiczny ubogaci nasza schola dziecięco-młodzieżowa. Po Mszy św. dzieci otrzymają książeczki do modlitwy.

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą sobotę prosimy następujące osoby z Pliszczyna Zagród: Mariolę, Wojciecha i Bartka Michalskich, Agnieszkę Turek, Jakuba Mruk, Iwonę i Mariusza Głowackich, Pawła i Angelikę Głowackich, Katarzynę i Marcina Tarłowskich,  Annę i Marka Gajkoś.  Nie trzeba oczywiście zakupywać kwiatów.

Niech Pan Bóg Wam błogosławi!
ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz