Ogłoszenia Parafialne – 28 listopada 2021 r.

Rozpoczynając Adwent i nowy Rok Liturgiczny postanawiamy, aby nasza wiara była mocna i autentyczna, nadzieja niezachwiana, a miłość ofiarna i wierna, ożywiająca całe nasze życie. Można dziś złożyć ofiarę do puszki na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

We wtorek przypada wspomn. św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu po raz ostatni modlimy się za wszystkich zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach (bez odczytywania).

W pierwszy czwartek od godz. 17.00 Adoracja i Godzina Św. Zapraszam wszystkich do modlitwy, a zwłaszcza SWŚ. W pierwszy piątek także adoracja od godz. 17.00 z okazją do Spowiedzi Św. Przypomnę tylko, że Roraty będą miały miejsce w poniedziałki, środy i piątki. Bardzo proszę Rodziców i Rodziny aby dzieciom umożliwić udział w Roratach. Tuż przed godz. 18.00 dzieci będą zapalać lampiony i w tyle kościoła ustawiać się do procesji. Każdy dzień ma własny temat. Będzie mowa o tym wszystkim co jest niezbędne dla sprawowania Mszy św., co znajduje się w prezbiterium. Dzieci będą mieć do zrobienia układankę, którą otrzymają w poniedziałek.

W pierwszą sobotę o godz. 8.00 Msza Św. i Nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza Św. i spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych. Tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu ofiary do puszki jako „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Do nabycia będą już opłatki wigilijne. Rozpoczną się także „roczne wypominki”.

Odwiedziny chorych będą 23 grudnia (dzień przed Wigilią Bożego Narodzenia). Prosimy o informację jeśli ktoś chciałby przyjąć posługę sakramentalną w najbliższy pierwszy piątek. Oczywiście osoby chore zawsze mogą prosić nas o kapłańską posługę także w inne dni tygodnia.

Intencje modlitwy dla Róż Różańcowych na miesiąc grudzień: papieskaza katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi świadkami z mocą Ducha Świętego; parafialneo ustanie pandemii w Polsce i na świecie, w intencji osób i rodzin przeżywających jakiekolwiek trudności i kryzysy, o pokój na świecie i zachowanie od wszelkich nieszczęść oraz intencje osobiste członków Żywego Różańca.

Od dziś można nabyć świece Caritas. Są tylko świece większe i mniejsze. Zebrane ofiary wspomagają potrzebne i bardzo ważne inicjatywy charytatywne prowadzone przez Caritas Archidiecezji.

Do przedsionka kościoła można przynosić dary żywnościowe jako świąteczną pomoc dla potrzebujących.

Dziękuję za przygotowanie kościoła. Na przyszłą sobotę prosimy: Barbarę i Piotra Sadura, Pawła i Martę Sadura, Jolantę i Stanisława Pytka, Alicję i Andrzeja Pytka, Celinę i Tadeusza Pytka, PP. Wolińskich, Justynę i Michała Sulej. Nie kupujemy kwiatów.

Intencje Mszy Św.

Życzę Wam obfitych łask Bożych na cały tydzień.