Ogłoszenia Parafialne – 24 marca 2024 – Niedziela Palmowa

Dziękuję bardzo wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła oraz Liturgii W. Tygodnia. Zapraszam do dalszej pomocy. Dziękuję za ofiary na działalność Caritas AL oraz za dary dla potrzebujących. Niech Bóg wam wynagrodzi każdy akt dobroczynności.

Po południu nie będzie już Gorzkich Żali, z uwagi na fakt, iż po Mszy Świętej wieczornej będziemy przeżywać koncert pasyjny „Odszedł Pasterz Nasz”. Bardzo serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału. Dziękuję naszym chórzystom za zaangażowanie, dziękuję dyrektorowi Chóru p. Karolowi Gadzała, p. Piotrowi Szewczykowi za trud animacji i organizacji oraz wszystkim za wszelką pomoc. Dziękuję Wójtowi Gminy Wólka P. Edwinowi Gortatowi za współudział w organizacji i przyjęciu goszczonych dziś artystów oraz Chóru z Włodawy. Dziękuję także za wszelką życzliwość wobec naszej lokalnej społeczności.

Odwiedziny chorych we wtorek i w środę od godz. 9.00. We wtorek ks. Szymon uda się do chorych w Pliszczynie (oprócz Zagród) i Łysakowie. W środę odwiedziny chorych we wszystkich pozostałych miejscowościach Parafii.

Szczegółowy przebieg Triduum Paschalnego znajduje się na tablicy ogłoszeń. W dni Triduum paschalnego o godz. 8.00 w kościele Ciemna Jutrznia. Bardzo zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w W. Czwartek o godz. 18.00, następnie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i osobista adoracja do godz. 21.30. Początek ceremonii wielkopiątkowych o godz. 18.00 (o godz. 17.15 Droga Krzyżowa). Adoracja Pana Jezusa w grobie potrwa do godz. 21.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy). Ofiary podczas Adoracji Krzyża i adoracji Pana Jezusa w grobie są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W W. Sobotę Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00 do 12.30. Poświecenie pokarmów (tylko w kościele) w godzinach: 9, 10, 11 i 12.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy Wigilią Paschalną o godz. 19.00 w W. Sobotę. W W. Niedzielę o 6.30 procesja rezurekcyjna i Msza Św., następne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Strażakom już dziś dziękuję za gotowość do czuwania przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej. Proszę aby poszczególne grupy, Róże Różańcowe i członkowie rady parafialnej przygotowali figury, feretrony na procesję.

Dziękujemy bardzo za przygotowanie kościoła. W Wielką Sobotę sprzątanie kościoła rozpocznie się o godz. 12.30 (już po poświęceniu pokarmów świątecznych i zakończeniu Adoracji). Prosimy: Mariana i Henrykę Mrozik, Agnieszkę i Zbigniewa Pawłowskich, Annę Gułaś, Jarosława i Dorotę Gułaś, Anetę i Krzysztofa Kuśpit, Beatę i Dariusza Siek, Wiesławę i Krzysztofa Tarkowskich, Leszka i Kamilę Remiszewskich. Bardzo proszę o pomoc innych chętnych.

Sprawy gospodarcze: malowany jest już trzeci obraz na prawą ścianę kościoła (wszystkie trzy będą powieszone równocześnie i poświęcone w czerwcu). W piątek został zainstalowany nowy piec ogrzewający nasz kościół i część zaplecza. Dziękuję wszystkim Parafianom za wszelką pomoc i ofiarność, także za ofiary przekazywane na konto parafialne.

Na święty czas Wielkiego Tygodnia niech Bóg Wam błogosławi
ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz