Ogłoszenia Parafialne – 22 maja 2022 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dochód z przywiezionych, prosto z Wadowic, kremówek papieskich jest przeznaczony na duszpasterstwo młodzieżowe naszej Archidiecezji. Inicjatywa ta upamiętnia także rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, która przypadała 18 maja.

Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji.

W sobotę 28 maja przypada wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa. W przyszłą ostatnią Niedzielę maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Taca w tym dniu jest przeznaczona na malowanie kościoła. Uprzejmie proszę wszystkich Parafian o dar serca i pomoc, abyśmy „udźwignęli” ten znaczny wysiłek finansowy. Ofiarodawcy z podanym adresem będą wpisani do Księgi wdzięczności i Mszy świętych za dobroczyńców Parafii i kościoła.

Na Mszy św. o godz. 11.00 złożymy życzenia imieninowe Wikariuszowi ks. Jakubowi, który w ostatnich dniach przeżywał także 10.lecie swych święceń.

Od środy 25 maja w danych miejscowościach rozpoczną się „dni krzyżowe” i Msze św. o urodzaje o godz. 19.00. W środę dla Parafian z Łysakowa, w czwartek dla Pliszczyna, w piątek dla Baszek i Boduszyna. Dokładny harmonogram i miejsce Mszy św. jest podane na tablicy ogłoszeń. Kolejne Msze Św. w następnym tygodniu. Oprócz Mszy świętych, ks. Proboszcz (jak w ostatnich latach) będzie objeżdżał wszystkie zakątki Parafii i uprawy rolne, aby je poświęcić i błogosławić. Będzie to miało miejsce 31 maja od godz. 11.00.

W najbliższą środę o godz. 20.00 spotkanie radnych parafialnych. Głównym celem obrad będzie podjęcie decyzji dotyczących wyboru kolorów, którymi ma być wymalowany nasz kościół. Malowanie kościoła jest planowane od pierwszych dni czerwca. Za tydzień będą podane dalsze informacje, także te dotyczące sprawowania Mszy świętych.

Festyn parafialny pod hasłem „bo rodzina jest najważniejsza” odbędzie się w niedzielę 5 czerwca w ogrodach klasztornych. W programie m.in. grill, dmuchańce, strzelnica, konie, rodzinne zawody sportowe, malowanie twarzy, gry i zabawy prowadzone przez wodzireja. Początek zabawy o godzinie 14.00, zakończenie około 17.00. Dochód z festynu przeznaczony jest na malowanie kościoła. Organizatorami zabawy są nasza Parafia i Szkoła Podstawowa w Pliszczynie.

Pielgrzymka do Gietrzwałdu i Świętej Lipki jest już w pełni przygotowana. Przypomnę, że cena od jednej osoby się nie zmieniła, mimo sporej inflacji, i wynosi 300 zł. Plan pielgrzymki jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Wyjazd w piątek 5.30. Po drodze przewidziane nawiedzenie grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Około 14.30 planujemy przyjazd do Gietrzwałdu. Po krótkim odpoczynku i obiedzie modlitwy w sanktuarium i czas wolny. W sobotę, po śniadaniu, wyjazd od Świętej Lipki, gdzie o godz. 10.30 uczestniczymy w koncercie organowym. O 12.00 Msza św. w sanktuarium Matki Bożej, a następnie powrót do domu.

Zapisy na SDM u ks. Jakuba.

Rodzinom dzieci rocznicowych dziękuję za przygotowanie kościoła. Na przyszły tydzień o przygotowanie prosimy Rodziny młodzieży, która w poniedziałek 30 maja otrzyma sakrament bierzmowania.

Niech Pan Bóg Wam błogosławi..