Ogłoszenia Parafialne – 21 kwietnia 2024 r.

Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Na pielgrzymkę do Leżajska i Kalwarii Pacławskiej można się wpisać na listę rezerwową.  Program na tablicy ogłoszeń.

Codziennie ma miejsce adoracja eucharystyczna przed wieczorną Mszą św. W środy ma miejsce Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bardzo zachęcam do udziału w tym nabożeństwie.

Wyjazd młodzieży na czuwanie w sobotę o godz. 10.00. Można się jeszcze zapisać.

W najbliższą sobotę odbędzie się już V rajd pamięci Star. Sierżanta Walentego Waśkowicza „Strzała”. Bardzo zapraszam do udziału w tym wydarzeniu duchowym i patriotycznym. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 11.00. W programie między innymi nawiedzenie cmentarza i modlitwa przy symbolicznym grobie śp. Czesława Jabłońskiego z Łysakowa. O godz. 14.15 w Pliszczynie Górach odbędzie się poświęcenie kamienia i tablicy upamiętniającej Waśkowicza w miejscu jego tragicznej śmierci. Popołudniu piknik z ciekawymi atrakcjami przy wiacie na terenie klasztoru.

Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę 27 kwietnia po wieczornej Mszy św. Proszę o udział rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższych miesiącach planują chrzest swego dziecka czy też będą proszeni na chrzestnych.

Zapowiedzi przedślubne: Maciej Grzanka nasz parafianin z Kol. Pliszczyn i Natalia Ruszniak z par. św. Rodziny w Lublinie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.  Zapowiedź pierwsza.

Są jeszcze wolne intencje na drugie półrocze tego roku. Można już także zamawiać i rezerwować intencje Mszy świętych na rok 2025. Przełożony naszej wspólnoty zakonnej serdecznie dziękuje za zwiększoną ofiarność z racji sprawowanej przez księży Mszy św.

Panie z grupy Seniorek ofiarowały dla chorych dzieci 1500 zł. Jest to dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych. Dziękuję im za zaangażowanie oraz wielu Parafianom za ofiarność.

Dziękujemy za przygotowanie kościoła, a na przyszłą sobotę prosimy: Martę i Dominika Augustowskich, Dorotę i Piotra Ciesielczuk, Barbarę i Krzysztofa Wolińskich, Aleksandrę i Piotra Golczewskich, Dorotę i Tomasza Jabłońskich.      Nie trzeba zakupywać kwiatów.

Wczoraj miał miejsce pogrzeb św. Janiny Urban z Łagiewnik. Wieczny odpoczynek

Niech Zmartwychwstały Pan Wam błogosławi!