Ogłoszenia Parafialne – 19 lutego 2023 r.

W ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w Turcji i Syrii ofiarowaliście do puszki 1620 zł.  Bóg zapłać za ofiarność.

We wtorek, w ostatni dzień karnawału, obchodzimy dzień wynagrodzenia i przebłagania za grzechy. Od godz. 17.00 początek godzinnej adoracji wynagradzającej. Zapraszam wszystkich do modlitwy.

W Środę Popielcową Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Taca w tym dniu jest jałmużną wielkopostną z przeznaczeniem na cele charytatywne Caritas. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia; post ścisły (jeden posiłek do syta, w tym i wstrzemięźliwość) obowiązuje osoby pełnoletnie do 60 roku życia.

W piątki W. Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 i 19.00 (po niej Komunia Św.). Grupy parafialne i klasy szkolne proszę o zapoznanie się grafikiem prowadzenia Drogi Krzyżowej (na tablicy ogłoszeń). W najbliższy piątek o 17.30 Drogę Krzyżową prowadzą: RÓŻE:  Św. Jana Pawła II  i  Bł. Bpa Gorala, a o 19.00 Młodzież z RSM i studenci.

Odpust zupełny może otrzymać każdy, kto nabożnie uczestniczy w Drodze Krzyżowej, oraz w Nabożeństwie Gorzkich Żali spełniając wszystkie warunki dla uzyskania łaski odpustu zupełnego. Zachęcam do śpiewu Gorzkich Żali. Nabożeństwa, połączone z adoracją Najśw. Sakramentu, będą w niedziele o godz. 16.30, ale także przed poranną Mszą św. o godz. 8.00 (z wyjątkiem niedzieli 05 marca).

W przyszłą, pierwszą niedzielę W. Postu będziemy gościć ks. Krzysztofa Ligockiego – proboszcza w Kaliszu. Wesprzemy jako Parafia jego wielki trud budowy kościoła. Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą we Mszy św. o godz. 11.00.  Po Mszy św. mają swe dalsze spotkanie.

Spotkanie dla bierzmowanych po Mszy św. o godz. 12.30, w której także uczestniczą.

Dziękuję za przygotowanie kościoła. Na przyszłą sobotę prosimy: Paulinę i Mariusza Kosior, Patrycję i Roberta Ksyt, Agnieszkę i Andrzeja Piekarczyk, Emilię, Adriannę i Dariusza Gnioska.

Nie trzeba oczywiście przygotowywać dekoracji kwiatowej, której zgodnie z przepisami liturgicznymi w W. Poście ma nie być w kościołach. Od środy popielcowej kościoły zatem są ogołocone z dodatkowych dekoracji.