Ogłoszenia Parafialne – 17 marca 2024

Dzieci pierwszokomunijne mają dziś swe spotkanie po Mszy św. o godz. 11.00.

Bardzo dziękuję Straży Pożarnej za pomoc podczas piątkowej Drogi Krzyżowej. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział, ks. Szymonowi za przygotowanie rozważań.

Jednym z najważniejszych aktów pokuty i uczynków miłosierdzia są czyny dobroczynności. W kończącym się niebawem Wielkim Poście mamy ku temu szczególną okazję. Są już baranki z Caritas (ofiara 10 zł. – cena podana w Caritasie). Dary dla potrzebujących proszę składać w przedsionku kościoła do niedzieli palmowej.  Kupując dzisiaj ozdoby świąteczne pomagamy najbardziej potrzebującym dzieciom. Bardzo Wam dziękuję za każdą ofiarność i czyny miłosierdzia.

We wtorek obchodzimy uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N.M. Panny. Msze święte o godz. 9.00 i 18.00. W piątek o godz. 17.30 Drogę Krzyżową poprowadzi Róża im. Św. Joanny Beretta Molla, a o godz. 19.00 Rada parafialna.

W sobotę 23 marca przeżywamy parafialny dzień spowiedzi św. Przebieg tego dnia znajduje się na oddzielnym ogłoszeniu.

Bardzo proszę LSO o obecność na zbiórce w sobotę o godz. 11.00. Byłych lektorów i młodzież z RSM także bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu  liturgii Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.

Już za kilka dni Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 18.00 rozpocznie się koncert pasyjny „Odszedł Pasterz Nasz”. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tym szczególnym misterium oraz w duchowym i artystycznym wydarzeniu. Wywieszone plakaty informują o nim w szczegółach. Bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego koncertu. Z uwagi na szczególnych wykonawców współorganizatorem jest także Gmina Wólka.

Zachęcam do zabierania obrazków. Dziękuję także za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Dziękujemy bardzo za przygotowanie kościoła. A na przyszłą sobotę prosimy: Monikę i Artura Jóźwik, Katarzynę i Jacka Żeleźnik, Anetę i Artura Owczarczak, Marzenę i Mariusza Łobejko, Ewę i Zbigniewa Łobejko, Ewę i Marcina Żmuda.

Niech Pan Bóg Wam błogosławi!