Ogłoszenia Parafialne – 15 maja 2022 r. V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Od jutra dzieci pierwszokomunijne obchodzą swój „biały tydzień”. Uczestniczą w Nabożeństwie majowym oraz we Mszy św. Każdy dzień ma swój temat.

Jutro obchodzimy uroczystość św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.

W czwartek o godz. 18.00 Mszę św. prymicyjną odprawią nasi Księża Neoprezbiterzy, którzy w sobotę otrzymali święcenia kapłańskie. Zapraszam na Mszę św. której będą przewodniczyć ks. Wojciech Olszewski i Władysław Czujko.

Można już wpłacać na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki.

Ks. Jakub przekazuję informację, iż spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Z racji białego tygodnia odbędzie się ono nie w kościele, ale w salkach parafialnych.

Dzieci z klas czwartych przygotowujące się do rocznicy I Komunii Świętej mają spotkania i próby we wtorek, środę i czwartek o godz. 19.00. Przygotowaniem do Rocznicy jest także udział dzieci w Nabożeństwach majowych. Do Spowiedzi Św. dzieci przystępują w dowolny dzień tygodnia.

Są jeszcze miejsca na wakacyjny wyjazd dzieci (kolonię), który odbędzie się w dniach od 22 do 27 sierpnia. Karty można pobierać w zakrystii.

Młodzież z klas 7, 8 SP, licealistów i studentów zapraszamy na Sercańskie Dni Młodych, które odbędą się w dniach 27.06-02.07. Koszt 200 zł. Szczegóły i zapisy u ks. Jakuba.

Pragnę przypomnieć, że 5 czerwca organizujemy festyn parafialny połączony z dniem dziecka. Radosne wydarzenie, połączone z różnymi atrakcjami, odbędzie się pod wiata, na terenie klasztornym.

Zapowiedzi przedślubne: Michał Kanadys i Magdalena Kanadys z.d. Prażmo zamieszkali w Boduszynie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Jest to zapowiedź druga.

Rodzinom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za przygotowanie kościoła. Na przyszły tydzień o przygotowanie prosimy Rodziny dzieci rocznicowych.

Niech Pan Bóg Wam błogosławi..