Ogłoszenia Parafialne – 12 czerwca 2022 – UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

W zakrystii są jeszcze do odebrania zdjęcia z uroczystości Pierwszej Komunii.

Jutro wspom. św. Antoniego Padewskiego, jednocześnie przypada Dzień Fatimski. Zapraszam do wspólnej modlitwy Różańcowej połączonej z procesją figury M.B. Fatimskiej, po wieczornej Mszy św.

W czwartek przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.30, 10.00 i 17.00. Po uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 w kościele procesja do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy alei do klasztoru obok figury Matki Bożej przygotowują mieszkańcy Pliszczyna; drugi przy parkingu poniżej szkoły: Kolonia Pliszczyn i ulice Lublina; trzeci przy krzyżu na cmentarzu: Łysaków i Łagiewniki; czwarty przy kapliczce św. Józefa: Zagrody i Baszki. Proszę o zaangażowanie wszystkich. Parafian z Boduszyna i Kol. Łagiewniki proszę o przygotowanie jednego bukietu kwiatów przed ołtarz główny w kościele. Straży Pożarnej powierzamy posługę przy niesieniu baldachimu i zabezpieczeniu trasy. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II. W związku z Uroczystością Bożego Ciała:

• w środę o godz. 16.30 próba sypania kwiatów – zapraszamy dziewczęta z klas: I, II, III i IV.
  • dziewczynki z kl. V niosą poduszki. Starsze dzieci proszę o przyjście na próbę i pomoc.
  • przypominam o przygotowanie komeżek i dzwonków dla małych chłopców.
  • proszę także o przygotowanie feretronów już w środę.
  • jakiekolwiek banery, dekoracje, donice czy podstawy na kwiaty proszę ewentualnie zabierać we wtorek lub w środę (po procesji Bożego Ciała proszę odnieść).
  • w czasie oktawy nabożeństwa czerwcowe są po Mszy św. w ramach procesji.

Kolejność procesji:

1. Krzyż (ministrant lub lektor)
  2. Sztandary (chętni)
  3. Różaniec – chłopcy pierwszokomunijni
  4. Feretrony (przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych: SWŚ, Różaniec, Kościół Domowy).
  5. Poduszki ze wstążkami (poduszki niosą dziewczynki z kl. V, wstążki dziewczynki pięcio- i sześcioletnie)
  6. Chłopcy z dzwonkami.
  7. Dziewczynki sypiące kwiatki (z klas: I, II, III i IV).
  8. Lektorzy i ministranci (LSO)
  9. Lektorzy z trybularzem
  10. Kapłani, osoby duchowne
  11. Baldachim z Najśw. Sakramentem
  12. Wszyscy wierni …

Pomimo malowania kościoła Nabożeństwa czerwcowe i Msze św. będą się odbywać w kościele.

Zapisy na Sercańskie Dni Młodych i wszelkie dalsze informacje u ks. Jakuba. Proszę o zgłaszanie się do gotowania zup podczas SDM-u.

Bardzo proszę kierowców, aby nie parkować z tyłu kościoła. Zawsze jednak można podwieźć pod sam kościół starszych i chorych parafian. Musi być zachowany łatwy dojazd do kościoła np. dla karetki pogotowia czy innych służb. Nasz parking jest wystarczająco duży, trzeba tylko korzystać z całej powierzchni i należycie parkować samochody.

W uroczystość Bożego Ciała podczas ogłoszeń będzie podany dokładny dzień generalnego sprzątania i mycia kościoła.

Niech Pan Bóg Wam błogosławi..