Ogłoszenia Parafialne – 11 grudnia 2022

Serdecznie witamy ks. Wotolda Janusia. Dziękujemy za poświęcony czas i gotowość wygłoszenia rekolekcji.

Plan rekolekcji przedstawia się następująco [zobacz plan >>]

Prezentacja nowej Rady Parafialnej: w ubiegłym tygodniu dokonaliście wyboru następujących sześciu radnych: Piotr Szewczyk, Monika Niećko, Andrzej Komorowski, Agata Jemialniak, Barbara Granat i Renata Niewiadomska. Uwzględniając otrzymane głosy moją własną decyzją radnymi będą także: Paweł Żmuda i Marcin Tarłowski. Złożenie przysięgi przez nowych radnych będzie miało miejsce w niedzielę 08 stycznia. Już dzisiaj pragnę podziękować dotychczasowym radnym za wszelką pracę i służbę dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Niektórzy z nich nie mogli już dłużej pełnić tej funkcji z uwagi na fakt, iż pełnili ją co najmniej trzykrotnie bez żadnej przerwy.

Dochód z ozdób świątecznych Panie Seniorki przeznaczają na dalsze leczenie Ignasia. Dziękuję także bardzo za ofiary na kwiaty do Żłobka i na ozdoby świąteczne (można je składać do skrzynki).

Dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących, jak co roku, można do przyszłej niedzieli, złożyć w przedsionku kościoła.

Proszę, aby parafianie, którzy ofiarowali choinki do naszego kościoła dostarczyli je w najbliższą sobotę lub w poniedziałek do godzin popołudniowych. W imieniu wszystkich Parafian bardzo dziękujemy za deklarowany dar.

Zachęcam do udziału w feriach zimowych. Gmina Wólka i Sołectwa dofinansują kwotą 250 zł. na jednego uczestnika. Gmina Niemce także jest w stanie udzielić pomocy. Rodziców, którzy mają potrzebowaliby wsparcia bardzo proszę o kontakt ze mną lub z ks. Szymonem. Osobiście chciałbym, aby dzieci mogły uczestniczyć w feriach. Ponieważ ferie są tym razem wcześnie to proszę, aby do Świąt podjąć decyzję udziału waszych dzieci w turnusach, których program jet bardzo bogaty i interesujący. Jeśli będzie mniej chętni organizatorzy rozważają możliwość tylko jednego turnusu.

Dziękujemy za przygotowanie kościoła, a na przyszłą sobotę prosimy (Baszki, domy pod numeracją 44): Kingę i Piotra Szewczyk, Dagmarę i Marcina Zięcina, Agnieszkę i Konrada Chmielewskich, Ewę i Jerzego Brodziak, Katarzynę i Karola Misiura, Sylwię i Wojciecha Chmielnik.