Ogłoszenia Parafialne – 10 kwietnia 2022 r. Niedziela Palmowa

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i bezpośrednio przygotowujemy się do obchodów Świętego Triduum Paschalnego. Święta Paschalne to najważniejsze Święta dla nas chrześcijan. Dzisiaj o godz. 16.15 ostatnie Gorzkie Żale. Dziękuję ks. Jakubowi za cykl tegorocznych kazań pasyjnych. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami Pliszczyna i Łysakowa. Zachęcam do podtrzymywania tej tradycji (nieco przerwanej podczas pandemii) i udział we wspólnej modlitwie. Początek przed kościołem.

Dzisiaj można do puszki złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję za wszelkie dary dla ubogich i uchodźców. Są one wciąż bardzo potrzebne.

Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu dekoracji (jutro i we wtorek po wieczornej Mszy św.). Proszę o pomoc młodzież, a także wszystkich chętnych.

Wielki Czwartek – rano o godz. 8.00 Ciemna Jutrznia, a o godz. 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w „ciemnicy” potrwa do godz. 22.00 (od godz. 21.00 Godzina Święta).

Wielki Piątek – w skupieniu i głębokiej zadumie przeżywamy tajemnicę naszego odkupienia dokonanego przez cierpienie i śmierć na krzyżu Syna Bożego. O godz. 8.00 Ciemna Jutrznia, od godz. 9.00 odwiedziny chorych. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia (pierwszy dzień nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia). Zaraz po niej ostatnia w W. Poście wspólna Droga Krzyżowa. Potem osobista adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 18.00 rozpoczną się Ceremonie Wielkopiątkowe. Adoracja Pana Jezusa w grobie potrwa do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązkowy jest post ścisły (ilościowy i jakościowy). Ofiary podczas Adoracji Krzyża (i przez W. Sobotę podczas adoracji Pana Jezusa w grobie) są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota – to dzień skupienia, modlitwy i oczekiwania na zwycięstwo Pana. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00 do godz. 12.30. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych tylko w kościele o godz.: 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Przepisy liturgiczne podkreślają osobistą czy rodzinną modlitwę przed Najśw. Sakramentem wystawionym w grobie Pańskim. Dziękuję Strażakom za wyrażenie gotowości do czuwania przy Grobie Pańskim.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.30. Gromadzimy się w kościele i przed nim. Przynosimy świece (proszę je zabezpieczyć przed kapaniem wosku). Przebieg tej najważniejszej liturgii Triduum: Liturgia światła (początek przed kościołem), Orędzie paschalne, Liturgia Słowa, poświęcenie wodzy chrzcielnej, Liturgia eucharystyczna.

Poranna Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.30. Rozpoczęcie adoracją i procesją rezurekcyjną, która jest kontynuacją Wigilii paschalnej. Proszę o przygotowanie feretronów i figurek do procesji.

Druga zapowiedź przedślubna: Magdalena Roksana Derewecka z Pliszczyna i Damian Kozar, par. św. Mikołaja w Grabowcu zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych ma obowiązek sumienia zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej.

Dziękuję za przygotowanie kościoła. W W. Sobotę sprzątanie kościoła od godz. 13.00. Prosimy: Bożenę i Bogusława Gajos, Karola i Martę Gajos, Urszulę i Wiesława Baran, Albinę i Marcina Choina, Kingę i Grzegorza Kasperskich..