Ogłoszenia Parafialne – 08 maj 2022 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Dobrego Pasterza to szczególny dzień modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne – o nowe pokolenia pasterzy oddanych Chrystusowi i Jego Kościołowi.

Jutro obchodzimy uroczystość św. Stanisława BM – Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. W piątek 13 maja przeżywamy, pierwszy w tym roku, Dzień Fatimski. Po Mszy św. Różaniec Św. połączony z procesją figury M.B. Fatimskiej. Nieco wcześniej o godz. 16.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza sakramentalna spowiedź dzieci, które w niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.00, przystąpią do pierwszej Komunii św. Ta Msza św. jest zarezerwowana dla Dzieci i ich Rodzin. Od jutra przed nabożeństwem majowym, w którym dzieci obowiązkowo uczestniczą, rozpoczną się próby przed niedzielną uroczystością.

Proszę nie zwlekać z zamawianiem intencji mszalnych na okres od września do końca roku. Można już zapisywać intencje na przyszły rok 2023, zwłaszcza gdy zbliżają się ważniejsze rocznice, jubileusze, czy inne ważne wydarzenia.

Osoby zainteresowane miejscami na cmentarzu i wykupem grobów proszę o kontakt ze mną, Nie udostępniam miejsc dla osób spoza Parafii dając możliwość najpierw Parafianom. Aktualnie są wykonane groby w alei pierwszej. Dziękuję Rodzinom, które dokonały opłaty miejsca na cmentarzu na kolejne 20 lat. Jest jeszcze wiele miejsc nieuregulowanych. Bardzo proszę, aby we własnym zakresie dokonać likwidacji krzewów i drzewek, które są już poza obrębem własnego grobu (przypomnę, że tylko 25 cm. opaska wokół grobu przynależy do niego). Dbajmy o czystość i porządek, także właściwą segregację śmieci.

Można już wpłacać na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Wyjazd 10 czerwca, w piątek, ok. 5.30. Powrót w sobotę w godzinach wieczornych. Dalsze szczegóły bliżej daty wyjazdu.

W tym tygodniu będą się odbywały spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Przypominamy o przyniesieniu aktów chrztu. W dniu 5 czerwca organizujemy festyn parafialny połączony z dniem dziecka, a w dniach 22-27.08 kolonie dla dzieci. Zbliżają się Sercańskie Dni Młodych. O tym wszystkim powie jeszcze ks. Jakub.

Zapowiedzi przedślubne: Michał Kanadys i Magdalena Kanadys z.d. Prażmo zamieszkali w Boduszynie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Jest to zapowiedź druga.

Dziękuję za przygotowanie kościoła. Już dzisiaj dziękuję za przygotowanie kościoła, obejścia i za dekorację kwiatową Rodzinom dzieci pierwszokomunijnych.

Niech Pan Bóg Wam błogosławi..