Ogłoszenia Parafialne – 03 października 2021 r.

W poniedziałek obchodzimy wspomn. św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej, w czwartek obchodzimy wspomn. NMP. Różańcowej.

W „niedzielę papieską” wspieramy fundusz „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.

W pierwszy czwartek początek adoracji o godz. 17.00. Różaniec Św. o godz. 17.30 w tym dniu prowadzi SWŚ.

Różaniec Święty to ukochana modlitwa wielkiej rzeszy świętych. To modlitwa prosta i potężna, źródło odnowy i nawrócenia dla świata. Ukochana przez Matkę Najśw. i zawsze polecana podczas Jej objawień na ziemi. Kryje ona w sobie łaskę odkupienia, streszcza Ewangelię, przywołuje i wyprasza miłosierdzie Boże nad światem. Moim wielkim życzeniem jest, aby każdy parafianin odmawiał ją codziennie, oraz jak tylko jest to możliwe wraz ze swą rodziną uczestniczył w Nabożeństwie różańcowym w kościele. W niedziele października Różaniec Św. będzie odmawiany przed poranną Mszą św. i popołudniu o godz. 16.30. W dni tygodnia i w sobotę zawsze o 17.30. W tym tygodniu Różaniec przygotowują i prowadzą: w poniedziałek dzieci obecne w kościele, we wtorek dzieci klas IV, w środę dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Św. (klasy III), w czwartek Sercańska Wspólnota Świeckich, w piątek Wspólnota Kościoła Domowego, w sobotę Róża Bł. Bpa Gorala i św. Jana Pawła II. Na tablicy ogłoszeń jest rozpiska na cały październik.

Kandydaci do bierzmowania są proszeni o zapisywanie się do grup „dziesięcioosobowych”, które spotykają się co dwa tygodnie we wtorki lub w środy o godz. 19.00. Jest także możliwość przygotowania się do bierzmowania w ramach czwartkowych spotkań grupy młodzieży z RSM. Spotkania także o godz. 19.00.

Intencje Mszy św. na 2022 rok, należy już rezerwować, zwłaszcza biorąc pod uwagę jakieś ważne rocznice, jubileusze albowiem księga intencji już się zapełnia.

W najbliższą środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady parafialnej.

Do końca października można składać wypominki listopadowe, a do końca listopada na roczne. Karteczki są na ławie w tyle kościoła.

Jeśli ktoś z Parafian brał kiedyś do prania te najdłuższe firany zdobiące kościół tzw. tiule to bardzo proszę o informację.

Dziękuję za posprzątanie i umycie kościoła. Na przyszłą sobotę prosimy: Jolantę i Stanisława Dudziak, Danutę i Tadeusza Szewczyk, Małgorzatę i Mariusza Urban, Karolinę Bajda i Wojciecha, Renatę i Artura Górskich, Lidię i Andrzeja Jabłońskich, Sylwię i Sławomira Wolińskich i PP. Kutyma. Ponieważ jest to bardzo znaczna reprezentacja, uprzejmie proszę, aby umyć okna w zakrystii, kancelarii i w przedsionku kościoła. Nie trzeba zakupywać kwiatów.

Intencje Mszy Św.

Życzę Wam obfitych łask Bożych na cały tydzień.