Ogłoszenia Parafialne – 03 lipca 2022

Dziś oficjalnie dziękujemy za posługę w naszej Parafii ks. Jakubowi. Ks. Jakub z powodów osobistych i rodzinnych prosił ks. Prowincjała o przeniesienie do wspólnoty będącej bliżej Rodziców. Dziękujemy zwłaszcza za zaangażowanie na polu duszpasterstwa młodzieży, posługę katechetyczną. Ufam, że wszystkie grupy, które animował będą trwać i dalej rozwijać się. Ks. Jakubowi życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy. Ks. Jakub będzie jeszcze służył w naszej Parafii do 08 lipca. Gdyby ktoś potrzebował zaświadczenia do bycia chrzestnym lub świadkiem bierzmowania to proszę się o to postarać u ks. Jakuba. Proszę, aby u Księży, którzy w lipcu będą pełnić posługę w kościele, nie zamawiać Mszy św., ani innych spraw kancelaryjnych. W sprawie ewentualnych pogrzebów proszę dzwonić na nr telefonu, który jest podany w gablocie parafialnej (504 089 537).

Jako proboszcz dziękuję naszej młodzieży za obecność na SDM-ie i wszelką pomoc Parafianom, zwłaszcza za gotowanie zup.

Dziękujemy Panu Bogu za szczęśliwy przebieg prac w kościele. Dziękujemy Firmie p. Mariusza Morawskiego oraz Piotrowi i Pawłowi Sadurom. W dużej mierze swą pracę ofiarowali Parafii, stąd generalny koszt malowania nie jest aż taki wielki. Panom dziękujemy za szybkie i bardzo rzetelne wykonanie tej jakże ważnej inwestycji. Dobór kolorów i cały układ był dość szeroko konsultowany, także i z Kurią. Zakupiliśmy jedne z najlepszych farb, których barwniki są na podkładzie ceramicznym, a nie chemicznym. Firma zapewnia, że w zależności od eksploatacji kościoła, może nawet do 30 lat kościół nie potrzebować ponownego malowania.

Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć: Wojciech Dudek nasz parafianin z Kol. Pliszczyn (zam. tymcz. w Lublinie przy ul. Bluszczowej) i Dominika Pękała nasza parafianka z Kol. Pliszczyn. Zapowiedź druga.

W związku z przygotowaniami do sakramentu małżeństwa proszę o bardzo pilny kontakt Narzeczonych, którzy planują ślub 14 sierpnia. Jest to sprawa bardzo istotna, od której zależy nawet ślub w tym właśnie dniu.

Do przygotowania kościoła na drugą niedzielę zapraszamy: Ewę i Krzysztofa Krupskich, Marię i Mirosława Biczów, Andrzeja Urbana, Krzysztofa i Jarosława Wolińskich, Jadwigę i Mariana Wolińskich, Annę i Marka Nowickich.

W środę pochowaliśmy śp. Leszka Dudka z Pliszczyna.

Niech Boskie Serce Jezusa Wam błogosławi w codziennym trudzie.