Ogłoszenia Parafialne – 01 maja 2022 r. III NIEDZIELA WIELKANOCNA

We wtorek przeżywamy uroczystość N.M. Panny Królowej Polski – Głównej Patrona Polski, w środę św. Floriana – Patrona Strażaków, w piątek święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. W uroczystość Maryi Królowej Polski, a jednocześnie w Święto Narodowe, Msze święte o godz. 8.30, 11.00 i 17.00.

Dzisiaj ofiarą do puszki będzie można wesprzeć działalność Straży Honorowej w Pliszczynie. O godz. 16.30 pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe. Niech tegoroczne nabożeństwa ku czci Matki Jezusa będą dla nas szczególną okazją do uwielbienia Boga wraz z Maryją oraz naszym zawierzaniem Jej opiece wszelkich trudnych i bolesnych spraw nas samych, naszych bliskich i całego świata. Zapraszam do modlitwy w kościele na godz. 17.30. Zachęcam także do podtrzymywania zwyczaju śpiewu Litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach.

W pierwszy czwartek początek adoracji o godz. 17.00 (Godzina Święta).

Odwiedziny chorych w pierwszy piątek czerwca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. od godziny 17.00. Uczniowie klasy IV mają swoją Mszę św. o godz. 19.00 poprzedzoną sakramentem pokuty i pojednania.

W pierwszą sobotę o godz. 8.00 Msza św. i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszam do uczestnictwa i podjęcia nowenny pierwszych pięciu sobót miesiąca. Odprawianie nowenny było – i wciąż jest – wielkim pragnieniem i prośbą Matki Boskiej.

Spotkania i konferencje dla narzeczonych odbędą się w następujące piątki: 06 i 20 maja oraz 17 czerwca. Początek po wieczornej Mszy św., a zatem o godz. 18.45. Pary, które chciałyby w nich uczestniczyć proszę o niezwłoczne zgłoszenie się do mnie.

Intencje modlitewne Różańca Św. na miesiąc maj: intencja papieska: módlmy się, aby ludzie młodzi odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenia się służbie w Kościele. Parafialne intencje modlitwy: o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na świecie; dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych; w intencji dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz intencje osobiste członków Żywego Różańca..

Dziękuję za przygotowanie kościoła. A na przyszłą sobotę prosimy: Teresę i Krzysztofa Nowickich, Tadeusza Flis, Annę i Grzegorza Purc, Anastazję i Janusza Purc, Rafała i Karolinę Niewiadomskich, Annę i Jarosława Furman, Ewę i Mirosława Sutkowskich.

Niech Pan Bóg Wam błogosławi…