Main menu

Bierzmowanie

2020

Parafia Pliszczyn

Parafia Pliszczyn

Kościół

Parafia Pliszczyn

Kościół

previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia 27.09.2020 – XXVI Niedziela Zwykła

Dziękuję za ofiarę na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Zgodnie z zarządzeniem naszego Biskupa dzisiaj ofiary do puszki na działalność Caritas. W przyszłą niedzielę taca na Stolicę Apostolską. Po Mszy św. o godz. 11.00 obowiązkowe spotkanie dla Rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

Ze wspomnień liturgicznych tygodnia: we wtorek wspomn. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Michała, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Patronki Misji i DK; w piątek świętych Aniołów Stróżów.

Ks. Grzegorz informuje, że obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 odbędzie się w środę 30 września, po Mszy św. wieczornej. Na spotkanie kandydat przychodzi także jeden z Rodziców.

Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc Różańca Św. Codziennie Różaniec Św. prowadzi jakaś wyznaczona grupa parafialna, dzieci czy młodzież. Odpust zupełny może otrzymać każdy kto pobożnie w danym dniu odmówi jedną część Różańca św. Gorąco także zachęcam, aby pozostawać na Mszę św. i przyjąć Komunię św.

Ks. Grzegorz uda się do chorych w Pliszczynie i Łysakowie w piątek 02 października, ks. proboszcz w sobotę 03 października.

W pierwszą sobotę o godz. 8.00 Msza św. i Nabożeństwo do Niepolanego Serca Maryi.

Już dzisiaj pragnę poinformować o dorocznym spotkanie Członków Róż Różańcowych w sobotę 10 października. Dokładny plan zostanie podany w przyszłą niedzielę. Proszę już dzisiaj rezerwować czas dopołudni.

Wszystkich narzeczonych pragnę poinformować, że tegoroczne dni formacyjne w naszym kościele (konferencje, połączone z dniem skupienia) odbędą się 13 i 14 listopada. Zainteresowane pary proszę o jak najszybsze zapisywanie się oraz rezerwowanie sobie dni wolnych, aby w pełni w nich uczestniczyć.

Do przygotowania kościoła na sobotę 03 października zapraszam: Wiesławę i Leszka Rycek, Pawła i Ewelinę Kowal, Janusza Kowal, Henryka Dudziak, Marcina i Annę Wójcik, Delfinę i Ryszarda Sipta. Dekorację kwiatową zapewniają Rodziny Nowożeńców.

Intencje Mszy św. na obecny tydzień.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henrykę Mazur (9 intencji od uczestników pogrzebu). Wieczny odpoczynek

Wszystkim życzę radosnej Niedzieli i wielu łask Bożych.

Ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sakramenty

Wspólnoty

Strony sercańskie

Szybki dostęp