Main menu

Bierzmowanie

2020

Parafia Pliszczyn

Parafia Pliszczyn

Kościół

Parafia Pliszczyn

Kościół

previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia 25.10.2020 – XXX Niedziela Zwykła

Pragnę przypomnieć, iż Msze święte niedzielne są: w soboty o godz. 18.00, w niedziele o 8.30, 11.00, 12.30 i o godz. 17.00.

Ze wspomnień liturgicznych tygodnia: w środę obchodzimy święto św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza. W najbliższy wtorek dzieci, które wiernie chodziły na Różaniec i przyniosą w poniedziałek swoją „laurkę z tajemnic Różańca św.” otrzymają symboliczne pamiątki. Także już na wtorek zapraszam dzieci pierwszokomunijne, zwłaszcza te które nie otrzymały jeszcze Różańców Św. (początek spotkania już o 17.20).

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tylko w kościele o 830, 1100, 1230i 17.00. Wypominki listopadowe połączone z modlitwą za naszych zmarłych po zakończeniu każdej Mszy św. W Dzień Zaduszny(02 listopada) Msze święte o godz. 830 i 1800. W Oktawie Wszystkich Świętychmożna uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza i modlitwa w intencji Ojca Świętego. Zachęcam do korzystania z sakramentu pojednania. Spowiedź codziennie już od godz. 17.00.

W listopadzie podczas wieczornej adoracji wypominki za zmarłych. Do końca listopada będzie jeszcze można składać na wypominki roczne. Pamiętajmy, że modlitwa za zmarłych to jeden z najważniejszych uczynków miłosierdzia, który zaskarbia nam opiekę i wstawiennictwo dusz czyśćcowych i świętych w Niebie.

Państwo Sadurowie – jak co roku – będą sprzedawać kwiaty przed naszym cmentarzem w piątek i w sobotę już od godzin przedpołudniowych.

Przykre jest to jak ktoś zniszczył nasz przykościelny parking. Specjalnie zostawiłem go nietkniętym, abyście sami zobaczyli. Byłoby cudnie gdyby ktoś przeprosił i naprawił, ale nie spodziewam się tego, bo ludzi tego pokroju raczej nie stać na takie męstwa i cywilną odpowiedzialnoś

. Policja obiecała skuteczniejszy monitoring terenu przykościelnego.

W niedzielę 01 listopada będzie można złożyć ofiarę do puszki na wykończenie szatni drużyny Czarni Pliszczyn. Dziękuję za pomoc i życzliwość.

Przypominam o spotkaniach formacyjnych dla narzeczonych w dniach 13 i 14 listopada. Początek w piątek o godz. 13.30 a zakończenie w sobotę w godzinach popołudniowych. Zachęcam do uczestnictwa także pary, które mają zamiar przyjąć sakrament małżeństw w roku 2022 r. Pragnę zaznaczyć, że w przyszłym roku nie będziemy organizować takich spotkań.

Dziękuję za przygotowanie kościoła. Na sobotę 31 października zapraszam: Elżbietę i Jerzego Pietrzak, Izabelę i Marcina Poleszak, Katarzynę i Krzysztofa Urban, Iwonę Chojnacką, Anetę i Andrzeja Drżał, Piotra Drżał, Mateusza Drżał i Katarzynę Sterniczuk, Alicję i Sylwestra Buczków.

Intencje Mszy św.

Wszystkim życzę radosnej Niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień.

Ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz

Sakramenty

Wspólnoty

Strony sercańskie

Szybki dostęp