Main menu

Bierzmowanie

2020

Parafia Pliszczyn

Parafia Pliszczyn

Kościół

Parafia Pliszczyn

Kościół

previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia 20.09.2020 – XXV Niedziela Zwykła

Ks. Grzegorzowi składamy najlepsze życzenia zdrowia i wszelkich Bożych łask w życiu zakonnym i kapłańskim. Dziękujemy mu za bardzo ofiarne zaangażowanie na rzecz naszej Parafii.

Dzisiaj do puszki składamy ofiary na rzecz ratowania życia Kajtusia. Dziękuję Wam za kolejny dar serca. Niech sam Pan Wam wynagrodzi gest miłosierdzia.

Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup Józef Wróbel udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

We wtorek przypada wspomnienie Męczennika Bł. Jana Maria de Mendez, Sercanina. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo jego relikwiami, które znajdują się przy Tabernakulum. W środę przypada wspomnienie św. Ojca Pio.

W przyszłą, ostatnią niedzielę września, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla Rodziców i dzieci, które w 2021 roku przystąpią do pierwszej Komunii Św. Bardzo proszę o obecność. Rodziców, których dzieci uczą się w innych szkołach bardzo proszę, aby dzieci przystąpiły do pierwszej Komunii św. w swojej Parafii. Mszę świętą o godzinie 11.00 uświetni śpiew dzieci z naszego zespołu muzycznego. Rozpoczyna się także rok przygotowań młodzieży do przyszłorocznego bierzmowania.

Można już zamawiać intencje Mszy świętych na przyszły rok. Pomyśleć o ważnych rocznicach, jubileuszach czy wydarzeniach. Ofiarowana Msza św. także za żywych, za swe rodziny, współmałżonków, dzieci czy wnuki jest najcenniejszym i najważniejszym darem.

Rodzicom kandydatów do bierzmowania dziękujemy za przygotowanie kościoła i obejścia. Na sobotę 26 września zapraszamy: Teresę i Krzysztofa Nowickich, Tadeusza Flis, Mariannę Purc, Annę i Grzegorza Purc, Anastazję i Marka Purc, Ewę i Mirosława Sutkowskich.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Wolińską (10 intencji), śp. Lucynę Szalast (21 intencji) i wczoraj śp. Ryszarda Szewczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Niech Pan Bóg wam wszystkim błogosławi.
Ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sakramenty

Wspólnoty

Strony sercańskie

Szybki dostęp