Main menu

Bierzmowanie

2020

Parafia Pliszczyn

Parafia Pliszczyn

Kościół

Parafia Pliszczyn

Kościół

previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia 04.10.2020 – XXVII Niedziela Zwykła

Dzisiaj, z uwagi na List Episkopatu, nie ma adoracji po każdej Mszy św. Taca na Stolicę Apostolską.

Codziennie Różaniec Św. o godz. 17.30. Kładę Wam na serce sprawę uczestnictwa w modlitwie Różańcowej, zwłaszcza z dziećmi i z młodzieżą. W każdą niedzielę października odmawiamy Różaniec przed poranną i wieczorną Mszą. W październiku wypominki roczne będą odczytywane przed Sumą od 10.40.

Ze wspomnień liturgicznych tygodnia: jutro wspomn. św. Siostry Faustyny , w środę Matki Bożej Różańcowej. W sobotę 10 października spotkanie Członków Róż Różańcowych. Rozpoczęcie o godz. 10.30 (rozważanie przed wspólnie odmawianą częścią Różańca Św., po nim Msza św.). Przewidywane zakończenie ok. godz. 12.00. Wszystkich członków Róż Różańcowych bardzo proszę o obecność na spotkaniu.

W przyszłą niedzielę obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Ofiara do puszki na „Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dni formacyjne dla narzeczonych odbędą się 13 i 14 listopada. Zainteresowane pary proszę o zapisywanie się (bezpośrednio u duszpasterzy lub pod nr tel 504 089 537).

Na ławie wyłożone są karteczki na wypominki listopadowe i roczne (roczne można oddawać do końca listopada). Znajdują się tam także kalendarze na przyszły rok. Zachęcam do czytania prasy. Są także egzemplarze Czasu Serca.

W niedzielę 18 października spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Dzieci otrzymają Różańce św.

Do przygotowania kościoła na sobotę 10 października zapraszam: Bożenę i Stanisława Rycek, Barbarę i Emila Gmitrowicz, Jerzego Rycek, Krystynę Życzyńską, Małgorzatę i Pawła Walentynowicz, Teresę i Ryszarda Dudek. Dekoracja kwiatowa będzie już zapewniona. Z uwagi na sobotnie spotkanie Żywego Różańca uprzejmie proszę o rozpoczęcie sprzątania o godz. 8.30 lub jeszcze w piątek po Mszy św.

Wszystkim życzę radosnej Niedzieli i wielu łask Bożych.

Ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz

Sakramenty

Wspólnoty

Strony sercańskie

Szybki dostęp