Ogłoszenia 01.01.2020 – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Msze święte w niedziele (także i dzisiaj) są: o 830, 1100, 1230 i 1700. W soboty Msza św. z liturgii niedzielnej o godz. 1800. Najważniejszym wyrazem duchowej więzi, pamięci i wdzięczności naszym Bliskim Zmarłym jest udział w Eucharystii i przyjęcie Komunii św. w ich intencji. Nie możemy w tych najbliższych dniach stanąć nad ich mogiłami, ale poprzez Eucharystię jesteśmy z nimi w szczególnej jedności. Obecny czas jest dla nas wszystkich bardzo bolesny i trudny, zwłaszcza w kontekście haniebnych ataków na kościoły, profanację Eucharystii, świętości życia …

Serdecznie Was zapraszam do wspólnej modlitwy. Przed kościołem i wokół niego są jeszcze ławki, więc można będzie bezpiecznie uczestniczyć we Mszy św.

Osoby, które pozostają w domach proszę aby nabożnie uczestniczyły we Mszy św. za pośrednictwem mediów.

W poniedziałek przypada Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 830 i 1800. W listopadzie można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie modlitw: Wierzę w Boga, Ojcze nasz oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencji Ojca Świętego.

Począwszy od jutra aż do 08 listopada o godz. 17.00 (w przyszłą niedzielę o godz. 16.00), a zatem w Oktawie Wszystkich Świętych, będzie miała miejsce adoracja eucharystyczna z modlitwą o przebłaganie za grzechy apostazji, znieważanie Eucharystii, za grzechy przeciw życiu oraz wyproszenie miłosierdzia Bożego dla naszej Ojczyny i Kościoła. Będziemy prosić o nawrócenie dla siebie, ale także dla zagubionych i grzeszników. Odmówimy m.in. część Różańca Św. i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie wypominki. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę nas informować gdyby zaszły jakieś zmiany odnośnie odwiedzin chorych w pierwszy piątek. Można przełożyć wizytę na grudzień, już na czas przedświąteczny. W pierwszą sobotę o godz. 800 początek nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Dziękuję wszystkim, w tym i dzieciom oraz ich Rodzicom, za udział w październikowej modlitwie Różańcowej.

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Uroczystość. Na sobotę 07 listopada proszę o pomoc: Jadwigę i Ryszarda Jabłońskich, Bogusławę Zoła, Krystynę i Jarosława Boguszewskich, Justynę i Piotra Szewczyków, Ewę i Krzysztofa Szewczyków, Monikę i Krzysztofa Dudek, Panią Katarzynę oraz ewentualnych nowych mieszkańców.

Wszystkim życzę wielu łask Bożych na cały tydzień.