Intencje Mszalne: 04.12.2023 – 10.12.2023

Rozpoczynamy dziś święty czas przygotowania do uroczystości Narodzin Jezusa Chrystusa – naszego Pana, Boga i Zbawiciela. W nowym Roku Liturgicznym będziemy często rozważać temat: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Adwent to nade wszystko czas wzmożonej duchowej pracy, rekolekcji i modlitwy, ale istnieje także wymiar organizacyjny i przygotowanie zewnętrzne.

Można już nabywać poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas. Dziękuję bardzo za składane przy tym ofiary. Do końca rekolekcji można ofiarować ubogim i potrzebującym dary żywnościowe (czyniąc akty miłosierdzia). Proszę je składać w przedsionku kościoła. Dziękuję Rodzinom, które zadeklarowały przywiezienie choinek (jest już wystarczająca ilość). Z myślą o ukwieceniu i wystroju kościoła bardzo Wam dziękuję za ofiary na kwiaty do żłobka. Zachęcam do nabywania świątecznych ozdób przygotowanych przez Panie Seniorki (będą w przedsionku kościoła tylko dzisiaj). Dochód jest przeznaczony na dalsze leczenie Ignasia.

W przyszłą niedzielę (w całej Polsce) wspieramy „Kościół na Wschodzie”. Z uwagi na fakt, że jest obecnie sporo wydatków oraz okazji do czynów dobroczynności (świece, opłatki, kiermasze, itd.) to za tydzień nie będzie już dodatkowej ofiary do puszki. Część ofiar złożonych na tacę przeznaczę dla potrzeb Kościoła na Wschodzie.

Roraty będą się odbywać w poniedziałki, w środy i w piątki, a także w sobotę o godz. 7.30. Dzieci gromadzą się w kościele przed godz. 18.00. W kościele będą do dyspozycji lampiony (można przynosić także własne). Jedno z dzieci będzie zabierać z ołtarza do domu figurkę Matki Boskiej, którą przyniesie na kolejne roraty. Tegoroczna plansza adwentowa będzie poświęcona świętym, którzy są szczególnym przykładem dla dzieci i ludzi młodych. Dzieci, które będą regularnie uczęszczać przewidziane są nagrody. Bardzo proszę Rodziców, aby umożliwiali dzieciom udział w roratach.

Członków SWŚ proszę o odbycie dłuższej adoracji w pierwszy czwartek, piątek lub sobotę. Do zabrania jest nowy biuletyn „Otwarte Serce”.

W piątek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM. Panny. Msze święte o godz. 9.00 i 18.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci otrzymają medalik Matki Bożej Niepokalanej.

Na tablicy ogłoszeń jest wywieszony plakat, który informuje o Szkole Biblijnej przy naszym Seminarium w Stadnikach.

Powstał dwumiesięcznik popularnonaukowy Gościa Niedzielnego (na ławie znajdują się trzy egzemplarze). Jest to bardzo bogata i ciekawa publikacja. Każdy numer będzie omawiał wielostronnie jakieś jedno zagadnienie. Bardzo zachęcam do prenumeraty. Proszę o zgłoszenie do mnie. Odnośnie tygodnika Niedziela – gdyby zaszły jakieś zmiany dotyczące prenumeraty na Nowy Rok to bardzo proszę o zgłoszenie.

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą sobotę prosimy następujące rodziny z Łysakowa: Grażynę i Andrzeja Komorowskich, Zenobię i Elżbietę Purc, Edytę i Adama Matyjaszczyków, Ewę i Arkadiusza Choinów, Milenę i Mariana Flis.

Niech Pan Bóg Wam błogosławi!
ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz