Ogłoszenia Parafialne – 28 maja 2023 r.

Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za „dar ołtarza” na potrzeby kościoła, w wysokości 2000 zł. Rodzicom dzieci rocznicowych dziękujemy za przygotowanie kościoła.

Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla małżonków. Jego temat to Wspólnota Kościoła Domowego. Bardzo zachęcam i zapraszam do udziału. Z kolei po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Jutro święto Matki Kościoła. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. W środę przypada wspom. Nawiedzenia NM. Panny. W pierwszy czwartek obchodzimy święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od godz. 17.00 Godzina Święta. Rozpoczynają się także Nabożeństwa czerwcowe. Po Mszy św. spotkanie (w kościele) dla SWŚ i kandydatów.

W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Podczas wieczornej adoracji okazja do spowiedzi św. Dzieci z IV klasy zachęcam, aby dokończyły nowennę dziewięciu pierwszych piątków. Będzie także Msza św. o godz.19.00.

Kolejne rodziny z Sikorówki prosimy o posprzątanie kościoła zaraz po pierwszosobotnim Nabożeństwie. Prosimy: Małgorzatę i Pawła Mergo, Ewę i Adama Postrzech, Grażynę i Ireneusza Gromek, Teresę i Wiesława Chomiuk, Annę i Zbigniewa Gralewskich. Nie trzeba zakupywać kwiatów.

W sobotę o godz. 13.00 podczas Mszy św. w Katedrze w Lublinie, wraz z innymi, wystąpi  nasz chór parafialny, w ramach Archidiecezjalnego Dnia Muzyki Chóralnej. Będą śpiewane pieśni kompozytora Lubelszczyzny Pana. Prof. Antoniego Zoły.

Po wieczornej Mszy św. nauka dla Rodziców i Rodziców chrzestnych.

W imieniu Parafii, Rady parafialnej oraz Księży Sercanów bardzo zapraszam do udziału w festynie parafialno – szkolnym, który będzie miał miejsce pod wiatą i na terenie parku klasztornego. Jego początek o godz. 14.00. Wstęp wolny. Są przewidziane różne atrakcje, głównie dla dzieci, przygotowane przez szkołę i radę rodziców. Parafia i klasztor pokrywają część kosztów festynu. W piątek i w sobotę po godz. 16.00 będą prace przygotowawcze. Proszę zatem o pomoc. Parafia bierze na siebie kwestię przygotowania ciast, wypieków i częstowania napojami. Częstując się ciastami i napojami będzie można złożyć ofiarę na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży. W związku z tym bardzo proszę Was o przygotowanie ciast i przywiezienie do soboty wieczorem (do dzwonnicy lub do kuchni obok wiaty). Jeśli ktoś przywiezie w niedzielę to proszę o informację. Bardzo zapraszam na to święto radości, tak potrzebne, nie tylko dzieciom, ale nam wszystkim, zwłaszcza obecnie w miesiącu, w którym przeżywać będziemy nasze patronalne Święto S.P. Jezusa.