Sakrament Chrztu

Rodzice wcześniej uzganiajq z duszpasterzem termin chrztu (zazwyczaj sakrament chrztu w naszej parafii udzielany jest w I i III niedziele miesiąca podczas mszy św. o godzinie 11:00). Następnie w tygodniu poprzedzającym chrzest zgłaszają się w kancelarii parafialnej w celu spisania aktu chrztu. Przynoszą ze sobą metrykę urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego. Z duszpasterzem uzgadniają pozostałe kwestie dotyczące ceremonii.

Rodzice chrzestni powinni mieć ukończone 16 lat i być praktykującymi katolikami (przyjęty sakrament chrztu, eucharystii i bierzmowania, małżonkowie zawarty sakrament małżeństwa, uczniowie udział w katechezie).
Od rodziców chrzestnych wymagane jest zaświadczenie z parafii zamieszkania, że mogą być chrzestnymi oraz o odbytej spowiedzi świętej.

Należy przygotować: białą szatę i świecę chrzcielną.