Main menu

Bierzmowanie

2020

Parafia Pliszczyn

Parafia Pliszczyn

Kościół

Parafia Pliszczyn

Kościół

previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia 18.10.2020 – XXIX Niedziela Zwykła

Dziękujemy ks. Zbigniewowi za wygłoszone słowo Boże. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

Ze wspomnień liturgicznych tygodnia: jutro wspomn. błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę, w czwartek wspomn. św. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę obchodzimy wspomn. poświęcenia naszego kościoła. Taca na inwestycje naszej Parafii.

Z uwagi na strefę czerwoną i obostrzenia bardzo proszę, abyśmy zawsze byli w maseczkach nawet po wyjściu z kościoła i zachowywali wobec siebie odpowiedni dystans. Proszę wykorzystywać także ławki przed kościołem. Zapraszam także do udziału w modlitwie Różańcowej. Dobrze gdyby dzieci były obecne w swoim gronie rodzinnym (a zatem nie gromadziły się razem). Spotkania kandydatów do bierzmowania zostają przełożone na nieco późniejszy termin.

Msze święte niedzielne są: w soboty o godz. 18.00, w niedziele o 8.30, 11.00, 12.30 (recytowana) i o godz. 17.00. Postaram się – tak jak było to wiosną tego roku – częściej przekazywać wam różne ogłoszenia i komunikaty, także na stronie FB. Póki co, musimy przesunąć w czasie spotkanie rady parafialnej i zespołu synodalnego (może uda się pod koniec listopada lub w grudniu). Niektórzy parafianie sugerują bezpośrednią transmisję online Mszy św. z naszego kościoła. Tym niemniej, przy obecnym przekazie internetowym nie jest to możliwe. Może najbliższe lata dadzą jakieś rozwiązanie.

Polecani przez Was bliscy zmarli będą odczytywani w każdy dzień listopada (nawet jeśli Wy sami nie będziecie mogli być obecni). Wypominki roczne rozpoczynamy od pierwszej niedzieli grudnia.

Udało nam się naprawić drogę na cmentarz. Dziękuję firmie Pana Zbigniewa Łobejko za szybką i bardzo życzliwą pomoc w rozprowadzeniu i utwardzeniu zakupionego klinca.

W przyszłą ostatnią niedzielę miesiąca postaram się Wam przedstawić naszą sytuację ekonomiczną, choć ogólnie koszty remontów i planowane zadania, oraz inwestycje.

Na stoliku są wyłożone wizytówki z nr konta parafialnego. Będę wam wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w utrzymaniu kościoła i parafii.

Dziękuję za przygotowanie kościoła. Na sobotę 24 października zapraszam: Wiesławę i Zenona Urban, Rodziny PP. Górskich, Kazimierę i Henryka Szewczyków, Annę i Sławomira Kutyma, oraz nowych Mieszkańców i dorosłą Młodzież.

Wszystkim życzę radosnej Niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień.

Ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz

Sakramenty

Wspólnoty

Strony sercańskie

Szybki dostęp