Main menu

Bierzmowanie

2020

Parafia Pliszczyn

Parafia Pliszczyn

Kościół

Parafia Pliszczyn

Kościół

previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia 11.10.2020 – XXVIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj ofiarą do puszki wspieramy „Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Przypominam o obowiązku dezynfekcji rąk i noszeniu maseczki podczas liturgii. Jest to wyrazem miłości bliźniego. Do dyspozycji są wciąż ławki przed i wokół kościoła. Ciepło się ubierając można modlić się pozostając na zewnątrz. Jest lepsze nagłośnienie na zewnątrz. Gdyby pojawiły się obostrzenia co do ilości osób w kościele, to rozważymy wprowadzenie jeszcze Mszy św. w samą niedzielę (i Święta) o godz. 12.30, tak aby wszyscy mogli brać udział w Eucharystii. Msza św. w sobotę o godz. 18.00 jest już Eucharystią z Niedzieli. Proszę, aby zbyt łatwo nie rezygnować z Eucharystii, zwłaszcza w sytuacji kiedy zachowujemy wszelkie zasady bezpieczeństwa i troski o siebie.

W niedziele października odmawiamy Różaniec przed poranną i wieczorną Mszą Św. W tygodniu o godz. 17.30. Bardzo proszę o udział dzieci i młodzieży w tej modlitwie. Jutro szczególnie zapraszam do prowadzenia dzieci z klasy VII i VIII, w czwartek klasy VI i V, w piątek dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Na sobotę zapraszam młodzież naszej Parafii. We wtorek przypada ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Różaniec z procesją wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo zapraszam do udziału. Będziemy szczególnie prosić Panią Fatimską o ustanie epidemii w Polsce i na świecie.

Ze wspomnień liturgicznych tygodnia: we wtorek wspom.Bł. Honorata Koźmińskiego, w środę wspomn. Św. Małgorzaty Marii Alacoque – Patronki Księży Sercanów i SWŚ, w czwartek wspomn. św. Teresy Wielkiej, w piątek św. Jadwigi Śląskiej.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Misyjny. Będziemy gościć ks. Zbigniewa Chwaję byłego misjonarza w RPA i obecnego Sekretarza Misji Zagranicznych. Rozpocznie się tydzień modlitw w intencji Misji. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Rodziców proszę o złożenie deklaracji. Lista do pierwszej Komunii tym samym zostanie zamknięta. Dzieci otrzymają w tym dniu uroczyście poświęcony pierwszokomunijny Różańce św.

Na ławie wyłożone są karteczki na wypominki listopadowe i roczne (roczne można oddawać do końca listopada). Znajdują się tam także kalendarze na przyszły rok, czasopisma misyjne. Zachęcam do czytania prasy.

Musimy dokonać naprawy drogi na cmentarz, która uległa poważnemu zniszczeniu. W najbliższych dniach drogę tylko podreperujemy. Poważny jej remont czeka nas z wiosną przyszłego roku. Rozważymy możliwość położenia asfaltu na cały odcinek, aż po górną bramę. To dość kosztowna inwestycja, ale byłaby pewnie najodpowiedniejsza. Zwróciłem się oficjalnym pismem do naszej Gminy z prośbą o pomoc w jej naprawieniu. Istnieje dalej problem podrzucania nam śmieci (kilka worków z puszkami, butelkami). Ufam, że stosowne instytucje, i użyte urządzenia, pomogą nam w ujęciu sprawców, zwłaszcza w przyszłości.

Dziękuję za przygotowanie kościoła i obejścia. Na sobotę 17 października zapraszam: Marię i Waldemara Sadura, Ewę i Krzysztofa Krupskich, Marię i Mirosława Biczów, Andrzeja Urbana, Krzysztofa i Stanisława Wolińskich, Jadwigę i Mariana Wolińskich, Annę i Marka Nowickich. Kwiatów proszę nie kupować.

Intencje Mszy św.

Wszystkim życzę radosnej Niedzieli i wielu łask Bożych na cały tydzień.

Ks. Tadeusz Michałek SCJ, proboszcz

Sakramenty

Wspólnoty

Strony sercańskie

Szybki dostęp