3-05-2020 IV Niedziela Wielkanocna

Dziękuję Wam za obecność i wspólną modlitwę. Przypominam o obowiązku noszenia maseczek.  W maju „miesiącu Maryi”, podczas adoracji o godz. 17.30 odmawiamy lub śpiewamy Litanię do Matki Boskiej. W piątek 08 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława – Bpa i Męczennika, jednego z głównych Patronów Polski.

Jutro po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Od wtorku 05 maja (aż do 02 czerwca, oprócz sobót i niedziel) w kościele będą sprawowane Msze św. z modlitwą o oddalenie epidemii, o urodzaje, zachowanie od wszelkich nieszczęść, kataklizmów, z prośbą o Boże błogosławieństwo, o zachowanie pracy i pomyślność. W tym szczególnym i trudnym czasie pragnę, aby wszyscy parafianie – jeszcze w okresie wielkanocnym – mieli możliwość uczestniczenia w wielkanocnej Eucharystii i modlitwie. Mieszkańcy wyznaczonych wiosek czy ulic będą zaproszeni w danym dniu na Mszę św. na godz. 9.00 lub 19.00. Jest zatem do wyboru pora dnia. Unikniemy zbyt dużej ilości wiernych na jednej Mszy św., a dla wielu będzie to okazja do bezpiecznego uczestnictwa we Mszy św. i przystąpienia do spowiedzi św. Zachęcam, aby osoby starsze starały się przybyć na godzinę poranną, o ile mają taką możliwość. Pragnę przypomnieć, że kościół codziennie jest dezynfekowany. Można w tym dniu złożyć ofiarę na potrzeby kościoła i funkcjonowanie parafii. Dokładny harmonogram jest już wywieszony na tablicy ogłoszeń i podany na stronie internetowej. Proszę o przypominanie, informowanie i zapraszanie także swych sąsiadów.

W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 godzinna Adoracja, połączona z konferencją o „obietnicach Najśw. Serca Jezusowego”. Zapraszam szczególnie członków SWŚ, o ile oczywiście dane osoby nie mają obaw związanych z wyjściem z domu.

Intencje Różańca dla Róż Różańcowych na miesiąc maj są już wywieszone na tablicy. Członkowie nowej Róży św. Ojca Pio mogą pobierać przygotowaną rozpiskę na cały rok (na stoliku z tyłu kościoła).

Dziękuję Wam Moi Drodzy za wszelką pomoc i ofiarność. Dziękuję za przygotowanie kościoła, a na sobotę 09 maja zapraszam kolejnych parafian z ulic Lublina:  Małgorzatę i Pawła Brzozowskich, Iwonę i Krzysztofa Daniel, Agnieszkę i Marcina Zajutrek, Annę i Artura Ziemichód, Annę i Marcina Rycek, Lucynę i Janusza Oleszczuk, Marka Janusz, Magdalenę i Andrzeja Janusz.

Niech Zmartwychwstały i Miłosierny Pan Wam wszystkim błogosławi.

Ks. Tadeusz Michałek SCJ,  proboszcz